פיזיקה

פיזיקה

"מקל אינדיאני"

"מקל אינדיאני"

מבוא: מקל הקסם האינדיאני, הוא צעצוע שמקורו, ככל הנראה, בשבטים אינדיאנים שחיו באזור מדינת פנסילבניה של ימינו. הצעוצוע פועל על פי מספר עקרונות פיסיקליים מעניינים, כשהמטרה היא לגרום לפרופלור שבקצהו להסתובב, על ידי חיכוך מקל אחר בחלקו המשונן של הצעצוע (ראו תמונה). זה אולי נשמע פשוט, אבל צרך לדעת הרבה דברים כדי שהוא יעבוד כמו שצריך…

קרא עוד⇐

"מקל אינדיאני"

הפיזיקה של מקל הגשם

המחקר עוסק בתנועת חלקיקים במקל גשם. ננסה לאפיין את תנועה זו ולנסח ביטוי מתמטי שיתאר אותה. נתאר את תנועת החלקיקים במסננת תלת ממדית (מקל הגשם) בעזרת הנוסחאות המאפיינות תנועת אלקטרונים בנגדים חשמליים.

קרא עוד⇐

"מקל אינדיאני"

הרטבה חשמלית

מבוא: הרטבה חשמלית היא תופעה פיזיקלית בה ניתן לשנות צורת טיפות מים המונחות על פני משטח באמצעות מתח חשמלי. בהשפעת מתח זה, הטיפות משנות את מצבן ממצב "כדורי" למצב "שטוח". תופעה זו זוכה להתעניינות רבה בשנים האחרונות בזכות יישומים חדשים שנמצאו לה. במיוחד היישום לנייר אלקטרוני: משטח תצוגה דקיק וגמיש להצגת וידאו וטקסט.

קרא עוד⇐

"מקל אינדיאני"

חקר חוות רוח

המחקר עסק במציאת הריווח בין טורבינות בחוות רוח, שיגרום לתפוקה הגבוהה ביותר האפשרית. המחקר עסק במערכת דמה מוקטנת, אך עם מסקנות רחבות יותר שיכולות לעזור בהצבת טורבינות בחוות טורבינות אמיתית.

קרא עוד⇐

"מקל אינדיאני"

ט מצטיינים- מתח פנים – التوتر السطحي

1كيف يمكن استعمال الرفاص كجهاز لقياس القوة؟ כיצד ניתן להשתמש בקפיץ כמכשיר למדידת כוח ?
.2 كيف يمكن قياس التوتر السطحي لسوائل مختلفة؟ כיצד ניתן למדוד מתח פנים של נוזלים שונים ?

3. ما هو تأثير (حبة المنتوس) على التوتر السطحي للكولا؟ מהי השפעת סוכריית מנטוס על מתח פנים בקולה ?

קרא עוד⇐