אסטרונומיה

אסטרונומיה

דינמיקה של מערכות כוכבים

דינמיקה של מערכות כוכבים

אנו רואים בשמים כוכבים ומערכות כוכבים והמבנה שלהם נשמר. מה גורם להם לא ליפול? מה גורם למבנה להישמר? מה גורם לתנועה שלהם ומה מונע מהם להתנגש? בעבודה נחקרה הדינמיקה הקיימת בין הכוכבים.

קרא עוד⇐

דינמיקה של מערכות כוכבים

התפתחות ההילה של כוכב שביט

מבוא: כוכב שביט הוא גוף שמיימי קטן המורכב בעיקר מקרח ואבק. השביט נע סביב השמש במסלול אליפטי קיצוני ובהתקרבו אליה, הוא יוצר "זנב" ארוך ובהיר שאורכו מגיע למיליוני ק"מ. מרחק השביט מהשמש יכול לנוע ממיליוני ק"מ עד למיליארדי ק"מ.

קרא עוד⇐

חיפוש וחקר מיקרו-מטאוריטים

חיפוש וחקר מיקרו-מטאוריטים

אחת התופעות המוכרות מאז ומעולם היא התופעה המכונה "כוכב נופל". הכוונה היא לאותו הבזק אור פתאומי המופיע כפס אור בשמי הלילה ואשר מכונה בפי אנשי מקצוע "מטאור". מטאוריטים ששרדו את הכניסה לאטמוספרה שלנו ולא נשרפו כמטאורים, הם בגדלים שונים מאוד – החל מגודל מיקרוסקופי, כמו של גרגרי אבק קטנים, ועד לגודל עצום, כגודלו של קרון רכבת ובמשקל של עשרות טונות. מיקרו-מטאוריטים הם גופים זעירים – גודלם נע בדרך כלל בין 0.2 ל- 0.4 מילימטרים. החקר שלנו עסק בחיפוש של מיקרו-מטאוריטים, חקר תכונות ייחודיות שלהם והדמיה של נפילת מיקרו-מטאורית לכדור הארץ.

קרא עוד⇐

דינמיקה של מערכות כוכבים

חקירת צביר גלקסיות

מבוא: צביר גלקסיות הוא אוסף של מספר גלקסיות (בדרך כלל כמה מאות) המוחזקות יחדיו על ידי כוח כבידה משותף. עבודה זו מתמקדת בצביר הגלקסיות Abell 2670 (כמתואר בתמונה הבאה).

קרא עוד⇐