ז-ח מצטיינים

שיתוף פעולה המתקיים זו השנה השביעית בין בית-חינוך "אופק" בקבוץ עברון וביה"ס "השלום" בשייח' דנון ביוזמת מנהלי בתי-הספר ומרכז אחר"ת. תלמידינו גרים בשכנות אחד לשני, ולכן יש עניין ליצירת מציאות שתאפשר לתלמידים להכיר אחד את השני. אנו מאמינים שסביבה מתאימה להכרות ויצירת קשר בין-תרבותי היא בהקשר של שילוב בין למידה והתמודדות עם אתגרים. הסביבה להכרה אחד של השני היא ימי מפגש משותפים בהם מתרחשת פעילות חברתית ופעילות חוויתית בתחומי מדע ומתמטיקה. החל משנת הלימודים תשע"ב הורחב שיתוף הפעולה לכתות ז'-ט' ומשתף 160 תלמידים מצטיינים משני בתי-הספר.

במהלך כיתה ז' נפגשים תלמידי עתודה מדעית-טכנולוגית משני בתי-הספר ל-3 ימי פעילות בהם הם נחשפים לנושאים מעניינים במדעים ומתמטיקה. דוגמא- בועות סבון-רקע מדעי ופתרון בעיות מתמטיות בעזרת סבון.        

בכיתה ח' יוצאים התלמידים ליומיים בכנרת של גיבוש חברתי ופעילות בצוותים משותפים לתכנון והכנת יצירת אומנות- זאת בעזרתו של בית יגאל אלון בגינוסר. בהמשך השנה יפגשו לימי שיא במדעים ומתמטיקה.                                                                                    

הפעילות בכתות ז'-ח' תורמת לדעתנו להכרות בין בני הנוער ויצירת מוטיבציה ללימודים התובעניים במסגרת של עתודה-מדעית טכנולוגית. שיאו של הפרויקט מגיע בכיתה ט' בפרויקט מצטיינים ט' במתמטיקה ומדעים- אופק-השלום, עליו ניתן לקרוא באתר.